Zespół Szkół nr 7 w Rudzie Śląskiej
powieksz kontrast
Szczepienie nastolatków - informacja Ministra Edukacji i Nauki

Ministerstwo Edukacji i Nauki przypomina, że od od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.
Pełna treść komunikatu dotycząca szczepienia przeciw COVID-19 dla młodzieży w wieku 16 i 17 lat dostępna jest pod adresem: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ruszaja-szczepienia-dla-nastolatkow–rozpoczela-sie-rejestracja-mlodziezy-w-wieku-16-i-17-lat?fbclid=IwAR04HBgM5zMXK_djHu5owLbVc1spadP9531WUExzjX4EMnnTrA0fElOzLoY
 

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.
W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.
 Załączniki:
1. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat
2. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19