Zespół Szkół nr 7 w Rudzie Śląskiej
powieksz kontrast
Maraton Pisania Listów
Maraton Pisania Listów
Maraton Pisania Listów w obronie praw człowieka…
W dniach 27 listopada – 10 grudnia 2023 r. rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International.
Wszyscy możemy pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International również w naszej szkole.
Tegoroczny Maraton poświęcony jest obrońcom i obrończyniom praw człowieka, którzy na całym świecie podejmują olbrzymie ryzyko i walczą o nasze prawa. Są jednak prześladowani, torturowani, pozbawiani wolności, a nawet zabijani – tylko dlatego, że stanęli w obronie innych. Bez ich odwagi nasz świat pozbawiony byłby sprawiedliwości i równości. Potrzebują naszego wsparcia, dlatego podczas Maratonu będziemy pisać między innymi w obronie Andrzeja Poczobuta.
Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W czasie Maratonu piszemy listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.
Nasze listy mają znaczenie, potrafią zmienić życie ludzi. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie. Te listy są naprawdę skuteczne…
Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w ponad 500 miejscach w całej Polsce, ale to także akcja globalna.
Uroczyste rozpoczęcie Maratonu w naszej szkole odbędzie się 4 grudnia o godzinie 9:00 i w tym dniu planowane są warsztaty dla uczniów naszej szkoły połączone z pisaniem listów w obronie wybranych osób.
Nawiązaliśmy również współpracę ze Stacją Biblioteka (Ruda Śląska Chebzie) i wystosowaliśmy prośbę o dołączenie do naszej akcji pisania listów w dniach 28. listopada – 7 grudnia 2023r.
Osoby, które korzystają z bogatych zasobów bibliotecznych mogłyby jednocześnie usiąść i zapoznać się z historiami osób, dla których organizowany jest Maraton oraz napisać list w ich obronie.
Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których będziemy w tym roku pisać, znajduje się na stronie