RUDA ŚLĄSKA

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

SZKOŁY ZAWODOWE

TECHNIKA


LICEA


INNE PLACÓWKI OŚWIATOWE


Znajdź szkołę w Rudzie Śląskiej


Gimnazjalisto, wkrótce w Twoim życiu zacznie się nowy etap edukacyjny – nauka w szkole ponadgimnazjalnej. Może on potrwać trzy lub cztery lata. To, gdzie i w jaki sposób je spędzisz, zależy w dużej mierze od Ciebie.

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej to odpowiedzialna i ważna decyzja. Może zaważyć na całym Twoim późniejszym zawodowym życiu. Dlatego decyzję tę musisz podjąć rozważnie. Weź pod uwagę swoje zainteresowania, zdolności oraz możliwości.

Zapoznaj się dokładnie z ofertą wszystkich rudzkich szkół przedstawioną na tej stronie. Odwiedź szkoły, którymi jesteś wstępnie zainteresowany, zobacz, jaka panuje tam atmosfera, warunki do nauki i rozwijania Twoich zainteresowań. Sprawdź wyniki egzaminów zewnętrznych. Na stronie internetowej zapoznaj się ze szczegółami oferty kształcenia. Spróbuj ocenić swoje szanse. W przypadku wyboru kształcenia w zawodach weź pod uwagę stan zdrowia oraz perspektywy pracy lub dalszej nauki.

Tutaj zajdziesz informacje o charakterze klas w rudzkich liceach ogólnokształcących oraz zawodach,       w których kształcą technika i szkoły zawodowe    w naszym mieście. Znajdziesz tu również informacje, gdzie w naszym mieście praktycznie nauczysz się zawodu. Na podstawie zebranych w informatorze wiadomości możesz zaplanować swoją dalszą karierę szkolną lub zawodową.