Zespół Szkół nr 7 w Rudzie Śląskiej
powieksz kontrast
Informacje Ministerstwa Edukacji i Nauki na temat szczepienia dla uczniów
Informacje Ministerstwa Edukacji i Nauki na temat szczepienia dla uczniów

Szanowni Rodzice,

Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje, że uruchomiony został specjalny adres mailowy: szczepienia-dzieci@gis.gov.pl, na który można wysyłać pytania związane ze szczepieniami uczniów.
Na wiadomości będą odpowiadali specjaliści z Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Zachęcamy rodziców, którzy mają wątpliwości związane ze szczepieniami dzieci, do skorzystania z możliwości zadawania pytań ekspertom.

Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje także, że rodzice będą mogli rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. W pierwszym tygodniu września będzie prowadzony w szkole tydzień informacyjny o szczepieniach. Odbędą się lekcje o zdrowiu oraz spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym. W drugim tygodniu zostaną zebrane deklaracje od rodziców i wypełnione formularze ze zgodą, tak by w trzecim tygodniu września ruszyć ze szczepieniami uczniów.

Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie Ministerstwa link
List Ministra Edukacji i Nauki do Rodziców ws. szczepień
link

Zapewniamy wszystkich Rodziców, że w pełni repetujemy Państwa prawo do podejmowania decyzji o sczepieniu lub rezygnacji z niego.

W przypadku złożenia deklaracji przez Rodzica szkoła podejmie współpracę z punktem sczepień na terenie Rudy Śląskiej i poinformuje rodziców/pełnoletnich uczniów o miejscu i czasie szczepienia.

Zainteresowanych rodziców zapraszamy w poniedziałek 6 września 2021 roku o godzinie 1600.

Informujemy także, że z uwagi na brak możliwości organizacyjnych sczepienia nie mogą zostać wykonane na terenie naszej szkoły.